Zarządzenie i utrzymanie środowisk zwirtualizowanych VMware vSphere / vCenter

Cel szkolenia

Ten kurs praktyczny obejmuje swoją tematyką instalację, konfigurację i zarządzanie oprogramowaniem VMware vSphere, składającym się z VMware ESXi oraz VMware vCenter Server. Szkolenie jest oparte na ESXi 5.0 oraz vCenter Server 5.0.

Zakres tematyczny

• Instalacji i konfiguracji serwera ESXi
  • Instalacji i konfiguracji składników vCenter Server
  • Konfiguracji i zarządzania przy pomocy vCenter Server mechanizmami sieciowymi oraz rozwiązaniami pamięci masowej używanymi przez ESXi
  • Wdrażania nowych maszyn wirtualnych, zarządzania nimi oraz migrowania ich
  • Zarządzania dostępem użytkowników do infrastruktury VMware
  • Monitorowania wykorzystania zasobów przy pomocy vCenter Server
  • Zwiększania skalowalności z użyciem vCenter Server
  • Instalowania poprawek ESXi przy użyciu VMware vCenter Update Manager
  • Zarządzania wysoką dostępnością i ochroną danych przy użyciu vCenter Server

Wymagania

Posiadanie doświadczenia w administrowaniu systemami Microsoft Windows lub Linux.

Certyfikaty

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę, sygnowany przez „BONO” Doradztwo Edukacyjno – Zawodowe.

Wykładowca „BONO” Doradztwo Edukacyjno – Zawodowe.

Cena szkolenia

Cena szkolenia jest zależna od liczby uczestników oraz indywidualnych ustaleń.

Kwoty netto + VAT zgodnie z obowiązującą stawką w dniu wystawienia faktury.