Pobieranie uaktualnień dla Windows XP do 2019 roku

Korzystacie z Microsoft Windows XP, a chcielibyście dalej korzystać z Windows Update w swoim systemie ?

Wiadomo, że od 8 kwietnia 2014 nie można korzystać z Windows Update na systemach operacyjnych z Windows XP – Microsoft nie wspiera już tego systemu.

Jednak systemy Windows XP Embedded, które wykorzystywane są w POS’ach (np. bankomaty) nie mają tego ograniczenia.

Lobby bankowe wymogło na Microsoft, aby Windows Update dla Windows Embedded funkcjonował do 9 kwietnia 2019 – czyle przez kolejne 5 lat !

System operacyjny Windows Embedded POSReady 2009 bazuje na Windows XP Service Pack 3, dlatego uaktualnienia na ten system są zgodne z Windows XP.

Sztuczka polega na dodaniu odpowiedniego wpisu w rejestrze, która przekona Windows Update, że nasz system to Windows Embedded POSReady 2009.

Poniżej instrukcja jak tego dokonać:

• Uruchom notatnik i stwórz nowy plik
  • Wprowadź poniższy kod:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
„Installed”=dword:00000001
  • Zapisz plik z rozszerzeniem .reg
  • Uruchom zapisany plik dwukrotnym kliknięciem

Zapraszamy wszystkich do współpracy – Kontakt.

Odnośniki: , , ,